hotel management system Plazaro

back

Help

Moduly

 

etržby EET

Ubytovací a restaurační zařízení mají zákonnou povinnost připojit se k Elektronické evidenci tržeb (EET) od 1.12.2016. Veškeré oficiální informace o EET jsou k dispozici na webových stránkách etržeb.

Další informace o EET najdete v naší nápovědě v sekci EET.

Z Plazara se do EET odesílají informace, které jsou uvedeny na vystaveném dokladu.

Chcete-li jakkoli s problematikou EET poradit či pomoci, neváhejte nás kontaktovat na support@plazaro.com.

Od 1. 1. 2023 je EET zrušeno, tento modul byl z Plazara odebrán.

 

Platební brána

Online platební brána přináší pro hosta nejjednodušší způsob úhrady ubytování. Pro hotel může být zajímavé a žádoucí obdržet platbu okamžitě již při rezervaci ubytování hostem. Online rezervační formulář je možné nastavit v Nastavení – Rezervační formulář.

Chcete-li jakkoli s poradit či pomoci s výběrem či nastavením vhodné platební brány, neváhejte nás kontaktovat na support@plazaro.com.
K tématu platebních bran jsme sepsali tento článek.

 

GoPay platební brána

Platební brána GoPay klade důraz na jednoduchost a komfort při placení zákazníkem, poskytuje mnoho platebních metod, podporuje nejrozšířenější měny atd. Pro nastavení GoPay platební brány pro Vaše ubytovací zařízení v Plazaru je potřeba vyplnit GoPay ID a GoPay secret ID. Tyto údaje je potřeba vyžádat od GoPay. Po vložení testovacích GoPay údajů je potřeba zaškrtnout checkbox "testovací režim". V případě vložení ostrých GoPay údajů je potřeba volbu testovacího režimu vypnout.

V GoPay obchodním účtu doporučujeme nenastavovat možnost "Bankovní převod", protože se jedná o metodu placení, která může trvat až několik dní. Platba není zprocesována systémy okamžitě a tudíž pak není možné okamžitě počítat s úhradou a případně dalšími navazujícími službamy (např. HotelStorno), které vyžadují okamžitou platbu.

GoPay obchodní účet zaregistrovaný prostřednictvím Plazara díky certifikovanému partnerství nemusí procházet klasickým testovacím procesem. Službu tedy hotel může využívat prakticky okamžitě. Nutné je pouze v sekci Nastavení – Moduly – Platební brána – (tužtička) – GoPay – Karta nastavení Platební brány GoPay – Založit GoPay účet – vyplnit údaje pro GoPay – dokončit smluvní záležitosti a splnit náležitosti prodejního místa dle těchto informací
Po splnění výše bodů budou zaslány provozní údaje, které je potřeba vyplnit v sekci Nastavení – Moduly – Platební brána – (tužtička) – GoPay – Karta nastavení Platební brány GoPay.

Plazaro se stalo certifikovaným dodavatelem platební brány GoPay. Získané označení je nositelem garance, že systém splňuje nejpřísnější technické požadavky provozovatele služby GoPay na implementaci platební brány GoPay v Plazaru.

Kompletní článek o Plazaru, jako certifikovaném dodavateli najdete zde.

Zajímavý článek o GoPay na portálu Peníze.cz Svět bez hotovosti.

Kompletní informace o GoPay platební bráně. Nejdříve je nutné mít vytvořený účet u GoPay. Následně je možné provést propojení v Plazaru.

Zaregistrujte si svou vlastní GoPay platebí bránu.

 

2Checkout platební brána

2Checkout platební brána je vhodná pro přijímání plateb v cizích měnách. Pro nastavení 2Checkout platební brány v Plazaru je potřeba nastavit následující údaje: account number, secret key, secret word a public key.

Kompletní informace o 2Checkout platební bráně. Nejdříve je nutné mít vytvořený účet u 2Checkout. Následně je možné provést propojení v Plazaru.

 

PayPal platební brána

PayPal je platební systém, který je velmi rozšířený zejména v zahraničí. Z pohledu hosta stačí k zaplacení pouze e-mail a heslo. Přes PayPal je možné zaplatit i prostřednictvím platební karty. PayPal automaticky řeší i převody mezi cizími měnami. Pro nastavení PayPal platební brány v Plazaru je potřeba nastavit: PayPal ID a PayPal secret key. Tyto údaje je potřeba vytvořit na developer.paypal.com.

Kompletní informace o PayPal platební bráně. Nejdříve je nutné mít vytvořený (business) účet u PayPal. Následně je možné provést propojení v Plazaru.

 

HotelStorno

Služba HotelStorno, tj. pojištění zrušení ubytování umožňuje zrušit Vašim hostům ubytování bez hrazení stornopoplatků v případě jejich akutního onemocnění či úrazu klienta nebo jeho nejbližšího příbuzného, nezaviněné ztráty zaměstnání, rozvodového řízení, konání opravné zkoušky ve škole či rozsáhlého poškození bydliště klienta. Pojištění zajišťuje ERV Evropská pojišťovna, a. s.
Pojistná ochrana je velmi široká a může obsahovat i odpovědnost za případné škody, které host v hotelu napáchá během svého pobytu. Hostovi ERV Evropská zaplatí 1 000 Kč za každý den nevyužité dovolené z důvodu akutní nemoci. Pojištění tak předchází nepříjemným situacím v případě zrušení ubytování a účtování stornopoplatků hostovi. HotelStorno pojištění je velmi jednoduše sjednatelná dvěma způsoby:

a) samotným hostem prostřednictvím online rezervačního formuláře, v případě, že má ubytovací zařízení zároveň zapnutý modul Platební brána, kvůli nutnosti okamžité úhrady rezervace a tím i pojištění.
b) na recepci pracovníkem ubytovacího zařízení v Kartě rezervace – Ostatní – HotelStorno

Aktivovat a deaktivovat modul HotelStorno je možné v sekci Nastavení – Moduly – HotelStorno. Provize pro ubytovací zařízení za sjednání pojištění se pohybuje mezi 10-20 % z uzavřených částek.

Host spolu s rezervací uhradí i cenu pojistného, které je mu připočítáno k ceně rezervace.

Článek a vyčerpávající informace o službě HotelStorno najdete zde.

Oficiální PDF dokument ERV Evropské pojišťovny pro ubytovací zařízení ke stažení zde.

Oficiální PDF dokument ERV Evropské pojišťovny určený pro hosty ke stažení zde.

Chcete-li jakkoli s poradit či pomoci s výběrem či nastavením služby HotelStorno, neváhejte nás kontaktovat na support@plazaro.com.

Channel Manager

Channel manager zajišťuje napojení na rezervační portály zprostředkující ubytovací kapacity, například Booking.com, Expedia, Hotels.com a desítky dalších. Pro integraci tohoto modulu nás kontaktujte na support@plazaro.com.

Další informace o channel manageru najdete v naší nápovědě v sekci Channel manager.

 

Slevomat

Modul Slevomat automatizovaně propojuje rezervace vytvořené uživateli/hosty na Slevomatu s Plazarem. Vytvořené rezervace na Slevomatu jsou okamžitě přeneseny do Plazara.

Propojení se Slevomatem v Plazaru najdete v sekci Nastavení – Moduly – Slevomat. Zde je k dispozici jedinečný API klíč, který je potřeba předat obchodním zástupci Slevomatu při domlouvání akce.

Napojení ubytovacího zařízení na Slevomat je potřeba vykomunikovat prostřednictvím e-mailu rezervace@slevomat.cz nebo telefonního čísla 222 703 629.

Propojení je úspěšně dokončené ve chvíli, kdy je straně Plazara zapnutý modul Slevomat a API klíč je vložen v systému Slevomatu. 

 

Restaurační a pokladní systém ZaKasou

Restaurační a pokladní aplikace ZaKasou je moderní a intuitivní restaurační a pokladní systém pro Vaši restauraci, bar či pohostinské zařízení, který si s Plazarem umí vyměňovat veškeré potřebné informace. Zároveň je možné jej využívat i samostatně. Jedná se o desktopovou aplikaci pro operační systém Windows, kterou je možné ihned nainstalovat do Vašeho počítače či tabletu.

Přes pokladní aplikaci ZaKasou lze přidávat nebo odebírat položky v hotelovém účtu Rezervace – Karta rezervace aktuálně ubytovaných hostů. Stejně tak lze pracovat i s účty volného prodeje.

Hlavní funkce

  • jednoduché a intuitivní ovládání
  • rychlost a stabilita systému
  • provoz i při výpadku internetu
  • přehledné statistiky
  • moderní skladové hospodářství
  • víceúrovňové přihlášení
  • připojení více tiskáren najednou
  • elektronické evidence tržeb
  • možnost ponechání si stávajícího počítače či pokladny

 

Clubspire

Díky novému modulu CLUBSPIRE je v rámci Plazara možné obsáhnout mnohem větší segment služeb. Je možné velmi jednoduše obsluhovat a spravovat kromě ubytovacího zařízení i restauraci, kavárnu, bar, sportoviště, fitness a wellness centrum, ski areál a mnoho dalších provozů.

Pro zprovoznění tohoto modulu nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu support@plazaro.com. Toto propojení je možné nastavit v aplikaci CLUBSPIRE.

Další informace o modulu CLUBSPIRE najdete v článku Plazaro & CLUBSPIRE: mnoho nových funkcí.

Souhrnné informace o systému CLUBSPIRE jsou k dispozici na webových stránkách CLUBSPIRE.

 

SupportBox

Webová aplikace SupportBox slouží k přehledné a efektivní péči o klienty.

Kompletní informace o SupportBoxu. Nejdříve je nutné mít vytvořený SupportBox účet. Následně je možné provést propojení v Plazaru.

 

Mailkit

Marketingová platforma Mailkit je velmi komplexní nástroj pro e-mailing a SMS marketing.

Kompletní informace o Mailkitu. Nejdříve je nutné mít vytvořený Mailkit účet. Následně je možné provést propojení v Plazaru.

 

ISDOC

Modul ISDOC umožňuje exportovat vystavené doklady do standardizovaného formátu pro elektronickou fakturaci (ISDOC), díky čemuž je možné tyto doklady jednoduše naimportovat do Vašeho účetního systému (např. Pohoda, FlexiBee, Money S3).

Oficiální informace o standardizovaném formátu pro elektronicou fakturaci ISDOC.

Modul ISDOC je možná zapnout v sekci Nastavení – Moduly – ISDOC. Po jeho zapnutí se v sekci Pokladna – Doklady objeví u každého dokladu tlačítko pro export dokladu. Hromadný export vybraných dokladů lze provés prostřednictvým nově zobrazeného červeného tlačítka Exportovat do ISDOC vybrané doklady, které se nachízí v levé horní části obrazovky. Vyexportované doklady je nyní velmi jednoduše možné naimporovat do účetního software, například Pohoda, Money, FlexiBee atp.

 

Online check-in

Online check-in umožňuje v rámci potvrzení rezervace odesílat hostům automaticky také odkaz pro online check-in, který umožňuje hostům vyplnit check-in údaje před samotným příjezdem do ubytovacího zařízení z pohodlí domova ze svého počítače nebo mobilního telefonu. Kromě vyplnění údajů je zde možné připojit vlastnoruční podpis, který se následně objeví v Kartě hosta a reportu z Domovní knihy, při tisku Karet hostů.
Online check-in je možné odesílat i manuálně v Kartě hosta – odeslat rezervaci hostovi – Uložit a zavřít – v nově otevřeném okně Potvrzení rezervace vybrat šablonu Online check-in.
Online check-in je odesílán i pro rezervace pocházející z jiných kanálů, tj. z channel manageru (Booking atp.).

Odkaz online check-inu je platný (použitelný), pokud je rezervace ve stavech Online rezervace, Rezervováno nebo Ubytováno. Pro ostatní stavy odkaz online check-inu není platný. Online check-in je v čase aktualizován, např. po stornu části rezervace nebo změně počtu hostů dojde i k aktualizaci informací pro online check-in.

V Kartě nastavení modulu Online check-in lze nastavit povinné údaje, které bude hoteliér po hostovi v rámci online check-inu požadovat. A v případě zapnuté možnosti Automaticky odesílat online check-in lze zvolit čas odeslání online check-inu (spolu s potvrzením rezervace a nebo 1 až 14 dní před check-inem).

 

Mobilní check-in

Mobilní check-in umožňuje vyplnit údaje o hostech v mobilní aplikaci (iOS a Android) přímo hostem (případně recepčním) s možností připojit i vlastnoruční podpisy hostů. V případě otevřené Karty rezervace jsou do Check-inu v aplikaci načteni hosté právě z této otevřené rezervace. Po zavření rezervace dochází k ukončení editace v mobilní aplikaci. Je-li je otevřena Karta rezervace, do aplikace v sekci Check-in budou načteni hosté právě z této rezervace. Údaje o hostech nyní lze doplňovat či editovat. Po uložení v mobilní aplikaci se informace okamžitě přenesou do recepčního systému. V okamžiku vyplňování check-in údajů v mobilní aplikaci je editace Karty rezervace v recepčním systému uzamčena. V případě zavření rezervace v recepčním systému dojde k ukončení editace údajů v mobilní aplikaci.
V případě zapůjčení mobilního zařízení hostovi pro vyplnění údajů doporučujeme zapnout funkci Režim hosta, kdy pracovník recepce tuto funkcinalitu zapne pomocí vložení bezpečnostního PINu, díky čemuž se aplikace přepne do Režimu hosta, což znamená, že je možné upravovat pouze check-in informace, ostatní možnosti aplikace se uzamčou. Režim hosta je možné ukončit opětovým zadáním bezpečnostního PINu.
Je-li host cizinec, je pro něj možné zapnout jinou (např. EN) lokalizaci, aby host rozuměl, jaké údaje má vyplňovat.
Velkou výhodou Mobilních check-inu je možnost nechat hosta připojit podpis, který se následně objeví v reportu z Domovní knihy, při tisku Karet hostů.

V mobilním check-inu lze vyplnit následující informace: státní občanství, titul před jménem, jméno, příjmení, titul za jmnénem, datum narození, pohlaví, kategorii (dospělý...), osobní doklad (občasnký průkaz, pas...), číslo osobního dokladu, trvalé bydliště (ulice a číslo popisné, město, PSČ, stát), kontaktní údaje (e-mail, telefon...), registrační značku vozidla, vízum, firmu, podpis a poznámku.

Další informace najdete v tomto článku.

 

Scan ID

Nadstavbou mobilního check-inu je modul Scan ID, který umožňuje skenovat osobní doklady hostů (občanský průkaz, pas) a výrazně tak urychlit proces check-inu, zejména u hostů z ciziny.
V mobilní aplikaci (iOS a Android), na obrazovce Mobilní check-in je k dispozici tlačítko Scan ID, které umožňuje skenování strojově čitelného textu z dokladů (občanský průkaz, pas). Aktuálně je Scan ID funkční s mobilní aplikací na platformě iOS. Pro platformu Android hledáme řešení.

Modul Scan ID je možné zapnout v případě aktivního modulu Mobilní check-in.

Další informace najdete v tomto článku.

 

Přihlašování pomocí dvoufázového ověření

Neboli dvoufázová či vícefaktorová autentizace (podrobné info na Wikipedii) výrazně zlepšuje zabezpečení všech vašich uživatelských účtů. Podobně jako při přihlašování do internetového bankovnictví kromě jména a hesla při procesu přihlašování do Plazara obdržíte jedinečný kód v SMS zprávě, který opíšete do přihlašovacího formuláře a díky kterému proběhne přihlášení do Plazara. Bez tohoto kódu přihlášení neproběhne. Dalším bezpečnostním opatřením je odhlášení uživatele po 24 hodinách nečinnosti. 

Jedná se o volitelnou funkcionalitu, kterou je možné zapnout v sekci Nastavení – Moduly. S ohledem na bezpečnost a citlivost dat tuto funkci doporučujeme mít zapnutou.

Další informace najdete v tomto článku.

 

Automatické SMS (ViaPhone)

Díky této funkcionalitě Automatícké SMS je možné odesílat hostům SMS zprávy. Například se může jednat o připomenutí rezervace, poděkování za rezervaci, zaslání informací po check-inu hosta atp.

Po zapnutí modulu Automatické SMS jsou v sekci Nastavení – E-maily & SMS – Automatické SMS zpřístupněny možnosti konfigurace těchto SMS zpráv.

Automatické SMS umí aktuálně posílat SMS zprávy hostovi ve stanovenou dobu před check-inem. Odesílání SMS probíhá vždy v celou hodinu (aktuálně nelze nastavit menší časový interval). Aby došlo k odeslání SMS, je potřeba mít v dané rezervaci vyplněného hosta, který u sebe musí mít vyplněné telefonní číslo.

V Kartě nastavení modulu Automatické SMS je možné nastavit a používat k odesílání SMS zpráv vlastní telefonní číslo. Host tak může odpovědět právě na toto telefonní číslo nebo na něj přímo zatelefonovat a dále s ubytovacím zařízením touto formou komunikovat. Toto řešení je možné zajistit v kombinaci s použitím Android mobilní aplikace ViaPhone.

Aktivace vlastního telefonního čísla probíhá tak, že po vepsání telefonního čísla na toto telefonní číslo dorazí potvrzovací SMS. Dále dorazí SMS s odkazem na stažení Android aplikace ViaPhone. Po nainstalování Android aplikace ViaPhone a jejím otevření je potřeba potvrdit všechna povolení, která jsou požadována. Následně je systém připraven k používání.

Možné je si nechat zaimplementovat vlastní automatické SMS na míru. SMS zprávou ve správném tvaru je možné aktivovat nebo nakonfigurovat vzdálené zařízení atp.

Připravujeme funkce, díky kterým bude možné mít veškerou komunikaci s hosty na jednom místě, od e-mailů přes SMS zprávy a i telefonické hovory.

 

iCal synchronizace rezervací

Modul iCal synchronizace rezervací slouží k automatizovanému exportu a importu obsazenosti ubytovacích kapacit ve formátu *.ICS. Takto lze propojit např. portál Hotel.cz. 
S touto formou synchronizace rezervací nelze technicky docílit takového komfortu, jako je tomu u modulu Channel Manager, ale některé portály lze synchronizovat pouze toto cestou. Příchozí rezervaci doporučujeme ručně doplnit o informace z poznámky a nebo o informace získané od samotného hosta, alternativně formou Online check-inu.
Cena pro takovou rezervaci je generována na základě aktuálního ceníku v Plazaru.
Příchozí rezervace bude ve stavu Online rezervace (kvůli barvě na plachtě rezervací) a automaticky bude opatřena štítkem iCal. Zdroj rezervace bude iCal
V Kartě nastavení iCal synchronizace rezervací se nachází URL adresy pro export rezervací jednotlivých pokojů (ty je potřeba zkopírovat a vložit do ubytovacího portálu) a dále pole pro vložení URL adres sloužících k importu dat jednotlivých pokojů.
Nově příchozí rezervace se budou objevovat v Notifikačním centru.

 

Párování plateb FIO

Modul Párování plateb FIO umožňuje automatizovaně označovat platby v rezervacích jako uhrazené, pokud na bankovní účet dorazí účtovaná platba. Tato platba bude automaticky označena, jako uhrazená. Tento modul šetří čas v souvislosti s manuálním párováním plateb.
Funkci lze využít ubytovacími zařízeními, které používají bankovní účet u Fio banky, a. s.
V Kartě nastavení tohoto modulu je potřeba vyplnit API token a modul zapnout.

 

Telefonní ústředna

Modul Telefonní ústředna slouží k zaznamenávání hovorů hostů z telefonů umístěných na pokojích a následnému automatizovanému účtování hostovi. Protelefonované částky se propíší přímo do rezervace hosta. Implementace je velmi specifická. Pro napojení nás kontaktujte na support@plazaro.com.