hotel management system Plazaro

back

EET, PayPal and 2Checkout

eTržby

Elektronická evidence tržeb (EET) pomalu klepe na dveře. V Plazaru na tuto skutečnost reagujeme a máme nachystáno vše potřebné. Vaše ubytovací zařízení tak nově bude možné prostřednictvím Plazara připojit k EET jen několika jednoduchými kliknutími. Díky Plazaru nebudete muset řešit nákup dalšího softwaru, aplikací či pokladen. Propojení v rámci Plazara zajišťuje nový modul Elektronická evidence tržeb, jehož využívání bude zpoplatněno částkou 150 Kč měsíčně.

Od listopadu 2016 bude možné EET testovat a od prosince 2016 naostro využívat.

Ubytovací zařízení mají zákonnou povinnost připojit se k Elektronické evidenci tržeb (EET) od 1.12.2016. Veškeré oficiální informace o EET najdete na webových stránkách etržeb.

Jste-li fyzická osoba podnikající (FOP), máme pro Vás zajímavou zprávu a výhodnou nabídku. Dle platného zákona o EET umožní finanční správa všem FOP jednorázově odepsat z daní až 5 000 Kč za pořízení nástrojů nezbytných pro napojení a provozování EET. Nabízíme Vám možnost si u nás pořídit modul EET na dobu tří let za 5 000 Kč. Získáte tak od nás slevu 400 Kč, což je více než 2 měsíce využívání EET zdarma. Na oplátku Vám vystavíme daňový doklad, jež bude uznatelný pro uvedený odpis. Tímto získáte využívání EET na 3 roky zdarma. Přechod na EET pro Vás nemusí znamenat náklady navíc.

Ubytovací zařízení by mělo učinit následující nutné kroky k napojení na etržby:

1) Zažádat o autentizační údaje na Finanční správě. Žádat lze od 1.9.2016 na Daňovém portálu a nebo osobně na finančním úřadu. Zde je video návod, jak zažádat o autentizační údaje.

2) Na Daňovém portálu zaregistrovat svou provozovnu a stáhnout certifikát.

3) Vyžádané autentizační údaje nastavit v Plazaru v sekci moduly. Jedná se o označení provozovny, vložení certifikátu a hesla k certifikátu.

Uvnitř modulu Platební brána (Nastavení – Moduly – Platební brána) nyní nově najdete možnosti PayPal a 2Checkout, což jsou další možnosti, jak přijímat online platby (platby rezervací uskutečňovaných hosty prostřednictvím online rezervačního formuláře na Vašem webu). Platební systém PayPal je velmi rozšířenou alternativou pro příjem online plateb i v cizích měnách. Platební brána 2Checkout je vhodná pro příjem plateb v cizích měnách.